Kauden parhaat palkittu

28.5.2009


Kauden päättäneessä LePyn kevätjuhlassa palkittiin joukkueiden ja seuran ansioituneet

Leppävaaran hallilla vietettiin huhtikuun lopulla vapaamuotoinen kevätjuhla heittokilpailuineen. Kiitos B-tytöille ja heidän tukijoukoilleen, jotka vastasivat ohjelmasta ja kahvi-, mehu ja pullatarjoiluista. 

Kauden 2008-09 parhaat ovat:

Vuoden valmentaja                                  Sini Tiainen

 

Esimerkillinen tyttöpelaaja                       Marianne Cairenius

Esimerkillinen poikapelaaja                      Jim Smeds

 

A-tytöt                                                      Tytti Virtanen

A-pojat                                                     Jim Smeds

 

B-tytöt                                                      Sini Auvinen

B-tytöt, nuorempi                                     Sonja Laamanen

 

B-pojat                                                     Teemu Sulonen

B-pojat, nuorempi                                    Joonas Sulonen

 

C-tytöt                                                      Anni Jaakkonen

C-tytöt, nuorempi                                     Anni Vehola

 

C-pojat                                                     Aapo Häkkinen

C-pojat, nuorempi                                    Juho Kuisma

 

D-tytöt                                                     Nora Talme

D-tytöt, nuorempi                                    Jonna Herrala                     

Puolustaja                                               Teresa Helleniemi

 

D-pojat                                                     Tuure Manninen

D-pojat, nuorempi                                    Emil Vilos

puolustaja                                                Janne Lajunen

 

E-tytöt                                                      Hanna Johansson

E-tytöt, nuorempi                                     Vilma Seppälä

 

E-pojat                                                      Lauri Parikka

E-pojat, nuorempi                                     Benjamin Sutton

 

Supermikrot, tytöt                                    Emma Rauhala

Supermikro, tytöt, nuorempi                    Emilia Husenius

 

Supermikrot, pojat                                    Johannes Oittinen                                    

 

Vuoden heittäjä                                        Kasper Kepsu

 

Vuoden seuralainen                                  Veikko Rantio

 

 

Onneksi olkoon!!!