LePyn kevätkokouksen satoa

3.6.2020

LePyn kevätkokous 2.6.2020

LePyn kevätkokous pidettiin tiistaina 2.6. Leppävaaran liikuntahallilla. Turvavälit huomiotiin ja kaikille riitti istumapaikkoja.

Kevätkokouksessa käytiin läpi sääntömääräiset asiat. Kokouksessa hyväksyttiin seuran talousarvio ja toimintasuunnitelma kaudelle 2020-2021. Lisäksi kokouksessa valittiin hallituksen jäsenet kaksivuotiskaudeksi erovuoroisten tilalle.

Kaksivuotiskauden toiselle vuodelle jatkavat puheenjohtaja Matti Salo sekä jäsenet Lauri Intke, Anne Leino ja Karl-Erik Lundsten. Tero Mäkelä valittiin uudelle kaksivuotiskaudelle. Uusina jäseninä hallitukseen valittiin Katariina Saarinen ja Mirja Sipilä. Onnittelut ja kiitokset uusille ja vanhoille hallituksen jäsenille!

Samalla päättyi kahden monivuotisen hallituksen jäsenen matka LePyn hallituksessa. Kaarlo Höysniemi ja Lauri Mäki ilmoittivat jäävänsä pois hallituksesta. LePy kiittää heitä arvokkaasta työstään seuran eteenpäin viemisessä.

Uusi hallitus aloittaa toimintakautensa 1.8.2020.

LePyn uusi ja vanha hallitus
LePyn uusin hallituksen jäsen Katariina Saarinen
LePyn uusin hallituksen jäsen Mirja Sipilä