LePyn kevätkokous pidettiin 18.5. – Matti Salo jatkaa seuran puheenjohtajana

18.5.2021

LePyn kevätkokous pidettiin tiistaina 18.5. Leppävaaran liikuntahallilla raikkaassa ulkoilmassa turvavälit huomioiden. Paikalla oli ennätysmäärä osallistujia.

Kevätkokouksessa käytiin läpi sääntömääräiset asiat eli hyväksyttiin seuran talousarvio ja toimintasuunnitelma kaudelle 2021-2022. Lisäksi kokouksessa valittiin seuralle puheenjohtaja ja hallituksen jäsenet kaksivuotiskaudeksi erovuoroisten tilalle.

Puheenjohtajavaalissa Matti Salo sai yksimielisen kannatuksen jatkaa seuran puheenjohtajana myös seuraavat kaksi kautta.

Hallituksen jäsenvaalissa uusina jäseninä hallitukseen valittiin Rami Lindström, Terhi Liukkonen, Kamila Toppari ja Teemu Ylhäisi. Kalle Lundsten valittiin toiselle kaksivuotiskaudelle. Hallituksessa jatkavat vuosi sitten valitut Tero Mäkelä, Katariina Saarinen ja Mirja Sipilä. Onnittelut ja kiitokset uusille ja vanhoille hallituksen jäsenille!

Samalla päättyi kahden monivuotisen hallituksen jäsenen matka LePyn hallituksessa. Anne Leino ja Lauri Intke ilmoittivat jäävänsä pois hallituksesta. LePy kiittää heitä arvokkaasta työstään seuran eteenpäin viemisessä.

Uusi hallitus aloittaa toimintakautensa 1.8.2021.

LePyn kevätkokouksessa oli ennätysmäärä osallistujia. Turvavälit pystyttiin silti huomioimaan.
Matti Salo jatkaa seuran puheenjohtajana myös seuraavat kaksi vuotta.
LePyn uudet ja vanhat hallituksen jäsenet.