Kausi 2017-2018 päätettiin komeasti yhdessä

19.5.2018

Kaikki palkitut ja valmentajat yhteiskuvassa
Kaikki palkitut ja valmentajat yhteiskuvassa
Hauskanpitoa...
Hauskanpitoa...
kisailua joukkueiden välillä
kisailua joukkueiden välillä
... ja tietenkin mokkapaloja
... ja tietenkin mokkapaloja
LePyn esimerkillinen tyttöpelaaja Ida Räty
LePyn esimerkillinen tyttöpelaaja Ida Räty
Vuoden valmentaja Niko Kirjonen
Vuoden valmentaja Niko Kirjonen
Vuoden junnuvalkku Annika Markkula
Vuoden junnuvalkku Annika Markkula
Vuoden LePyläinen erotuomari Emerita Mashaire
Vuoden LePyläinen erotuomari Emerita Mashaire
Vuoden joukkueenjohtaja Pasi Laakso
Vuoden joukkueenjohtaja Pasi Laakso
Vuoden LePyläinen Lauri Parikka
Vuoden LePyläinen Lauri Parikka
LePyn henki Tapani Yrjölä
LePyn henki Tapani Yrjölä
LePy perhe Kanervat
LePy perhe Kanervat
Tulevaisuus palkinnolla palkittu Unified-valmentaja Sini Tiainen-Salonen
Tulevaisuus palkinnolla palkittu Unified-valmentaja Sini Tiainen-Salonen
LePyn somevastaavat Ilkka Nurmi ja Kimmo Kataja
LePyn somevastaavat Ilkka Nurmi ja Kimmo Kataja
Perinteisesti kaikki valmentajat kukitettiin
Perinteisesti kaikki valmentajat kukitettiin

LePyn perinteistä kauden päätöstä eli kevätjuhlaa juhlittiin lähes tuhatpäisen osallistujajoukon kanssa torstaina 17.5. Leppävaaran liikuntahallilla. Ohjelmassa oli perinteisesti kisailuja, mokkapaloja, LePy Shop ja kauden ansioituneiden palkitsemisia sekä tietenkin valmentajien kukittaminen.

Kiitos kaikille kaudesta 2017-2018 ja onnittelut vielä kerran palkituille!

 

Kevätjuhlan palkitut: 

 

Vuoden pelaajat joukkueittain:

  • A-pojat: Benjamin Sutton
  • A-tytöt: Vilja Laitakari
  • A-tytöt harraste: Hanna Johansson
  • B-pojat: Patrick Parve
  • B-pojat harraste: Pyry Mannila
  • B-tytöt: Meri Kanerva
  • B-tytöt harraste: Anni Tenhunen
  • C-pojat: Leo Regner
  • C-pojat harraste: Markus Melander
  • Tytöt 2004: Elle Sirva
  • Tytöt 2005: Fiona Vigell
  • C-tytöt harraste: Laura Joesoo
  • Pojat 2006: Onni Kauppinen
  • Tytöt 2006: Henna Leinonen
  • Pojat 2007: Jan Petman
  • Tytöt 2007: Ilona Pirttimäki
  • Pojat 2008: Chong Gao
  • Tytöt 2008: Saana Turunen
  • Pojat 2009: Oskar Hiljander
  • Tytöt 2009: Tuulia Piiroinen
  • Pojat 2010: Viljami Intke
  • Tytöt 2010: Minttu Kivistö
  • Pojat 2011: Eemil Pohjaranta
  • Tytöt 2011: Irja Komi
  • Unified: Mikko Rintamäki 

LePyn esimerkillinen poikapelaaja: Robin Pihlström

LePyn esimerkillinen tyttöpelaaja: Ida Räty

Vuoden esimerkilliset nuoret seura-aktiivit: Aini Pikkarainen, Pyry Mannila, Juho Merojala

Vuoden lepyläinen erotuomari: Emerita Mashaire

Tulevaisuus palkinto: Unified-valmennus Sini Tiainen-Salonen ja Saara Myllymäki

Somevastaavat: Kimmo Kataja, Jussi Männynoksa ja Ilkka Nurmi

Vuoden joukkueenjohtaja: Pasi Laakso

Vuoden lepyläinen: Lauri Parikka

LePyn henki: Tapani Yrjölä

Vuoden LePy-perhe: Kanervat

Vuoden juniorivalmentaja: Annika Markkula

Vuoden valmentaja: Niko Kirjonen